Zmieniamy się

MODERNIZACJA BASENU PAŁACU MŁODZIEŻY

Dobiegła końca modernizacja basenu Pałacu Młodzieży w Pałacu Kultury i Nauki. Obiekt został dostosowany do współcześnie obowiązujących standardów i wymogów technicznych. Oznacza to również poprawę warunków higieniczno- sanitarnych oraz ochrony przeciwpożarowej.

OTWARCIE BASENU PAŁACU MŁODZIEŻY

 

 

Pałac Kultury i Nauki od 2007r. wpisany jest do rejestru zabytków, dlatego prace modernizacyjne były prowadzone pod nadzorem konserwatorskim z zachowaniem walorów historycznych basenu. Została zachowana ta sama kolorystyka płytek ceramicznych w szatniach i łazienkach: biało-żółta w części damskiej, biało-bordowa w męskiej. Na podłodze położono, zgodnie z pierwowzorem, biało-szarą szachownicę. Konserwacji poddano oryginalne plafony sufitowe, wymieniono zwykle białe drzwi na pasujące do stolarki w całym pałacu – drewniane, ciemnobrązowe.

 

MODERNIZACJA BASENU PAŁACU MŁODZIEŻY W PKIN CZ.1

 

 

Widoczną dla użytkowników zmianą pływalni Pałacu Młodzieży, poza całkowicie nowym zapleczem higieniczno – sanitarnym, będzie sposób przelewu wody w basenie z bocznego na górny. Spowodowało to podniesienie lustra wody, które stało się krawędzią basenu, tym samym zmianę poziomów platform do skoków i trampolin o ok. 22 cm.

Zamontowano także system reflektorów oraz zwierciadeł rozpraszających, w celu doświetlenia lustra wody. Nowe są wszystkie systemy filtrujące wodę, wentylacja. Ważną częścią prac modernizacyjnych jest zastosowanie rozwiązań proekologicznych, polegających na odzysku ciepła z obiegu technologicznego, które będzie wykorzystywane do podgrzania wody. Oznacza to zmniejszenie zużycia energii ze źródeł nieodnawialnych.

 

MODERNIZACJA BASENU PAŁACU MŁODZIEŻY W PKIN CZ. 2

 

 

Zainstalowanie windy zewnętrznej, platformy schodowej, jak również platformy spuszczającej niepełnosprawnych do wody, umożliwi osobom ograniczonym ruchowo pokonywanie barier architektonicznych budynku.

Hole i korytarze pływalni zostały zabezpieczone i oddzielone od strefy basenowej aluminiowo-szklanymi ściankami, wstawionymi między kolumnami do pełnej wysokości pomieszczenia.

– Z basenu tygodniowo w ramach zajęć organizowanych przez Pałac Młodzieży będzie korzystać kilkaset warszawskich uczniów, którzy podczas zajęć grupowych będą mogli doskonalić swoje umiejętności – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy.

Osoby i firmy zainteresowane karnetami indywidulanymi oraz wynajmem proszone są o kontakt: info@pm.waw.pl

 

MODERNIZACJA BASENU PAŁACU MŁODZIEŻY W PKIN CZ. 3

 

 

Jest to pierwsza kompleksowa przebudowa tego obiektu w historii Pałacu Kultury i Nauki, która trwała 20 miesięcy. Koszt modernizacji basenu wyniósł prawie13 mln zł. Przedsięwzięcie było w całości finansowane z budżetu miasta.